godziny otwarcia

REHABILITACJA:
poniedziałek – piątek 8:00 – 20:00

fizjoterapia, rehabilitacja, fizykoterapia, masaż w Krakowie

zapytaj o termin wizyty

+48 734 155 144

masaż leczniczy

 

MASAŻ KLASYCZNY
 

Jest to najstarsza metoda masażu, polegająca na rytmicznym wywieraniu i zwalnianiu ucisku na tkanki miękkie za pomocą odpowiednich chwytów rąk, przesuwanych od obwodu w kierunku dośrodkowym. Wykonuje się go przy pomocy odpowiednich ruchów i chwytów, które następują po sobie w wyznaczonej kolejności.


DZIAŁANIE MASAŻU KLASYCZNEGO


Miejscowemu działaniu masażu klasycznego towarzyszy działanie ogólne. Masaż działa ogólnie wskutek rozprowadzania po całym organizmie przez krew biologicznie czynnych związków uwolnionych z tkanek przez zabieg oraz na drodze odruchowej przez układ nerwowy. Energia mechaniczna masażu powoduje uwolnienie z magazynów tkankowych związków biologicznie aktywnych. Zabieg działa równocześnie na zakończenia nerwowe w skórze, zmieniając ich pobudliwość i wywołujący pobudzenie lub hamowanie w różnych strukturach układu nerwowego. Masaż zmniejszając zwiększone napięcie mięśni i zwiększając ukrwienie, działa również przeciwbólowo. Rytmiczne i równomierne wykonywanie masażu na większych powierzchniach ciała działa uspokajająco, odprężająco i nasennie.
Masaż określonych okolic ciała może wpływać na te narządy wewnętrzne, które są unerwione przez ten sam odcinek rdzenia kręgowego. W ten sposób miejscowy masaż może, np. usuwać skurcze istniejące w narządach wewnętrznych. Ogólnym działaniem masażu jest pobudzenie układu krążenia i oddychania.

WSKAZANIA DO MASAŻU KLASYCZNEGO:

 

 

PRZECIWSKAZANIA:

 

 


 

 
MASAŻ SPORTOWY
 
Masaż sportowy jest to masaż ręczny, który ma zapobiegać objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących podczas aktywności fizycznej. Rolą masażu sportowego jest również możliwie szybkie usunięcie efektu zmęczenia i przeciążenia, które pojawiają się po wysiłku fizycznym. Klasyczny masaż sportowy jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych i najczęściej stosowanych zabiegów wchodzących w skład odnowy biologicznej. Działanie masażu będzie w pełni skuteczne, gdy zastosuje się go łącznie z zabiegami fizykalnymi stosowanymi w fizjoterapii (elektroterapia, magnetoterapia, światłolecznictwo) oraz odpowiednio zbilansowaną dietą. 
 
Klasyczny masaż sportowy jest efektywnym środkiem w walce ze zmęczeniem, likwiduje ból powstały podczas wysiłku, przyspiesza proces powrotu organizmu do stanu prawidłowego, pomagając mu wrócić po wysiłku do stanu wyjściowego 2, 3-krotnie szybciej. Ma istotny wpływ na zachowanie gibkości, siły, szybkości oraz na zwiększenie zdolności do wysiłku. Masaż sportowy odgrywa również znaczną rolę w psychicznym przygotowaniu zawodnika, poprawiając jego samopoczucie i wyrabiając odpowiednią motywację.
 
Masaż sportowy spełnia następujące funkcje:
 
 
W zależności od zadań, jakie ma spełniać masaż sportowy, dzieli się go na:
 
 
FIZJOSPORT® +48 734 155 144

ul. Mogilska 118

31-445 Kraków

info@fizjosport.krakow.pl

www.fizjosport.krakow.pl