fizjoterapia, rehabilitacja, fizykoterapia, masaż w Krakowie

zapytaj o termin wizyty
+48 734 155 144

ul.Mogilska 118,
31-445 Kraków

godziny otwarcia
pon. - pt. 8:00 - 20:00

Rehabilitacja ortopedyczna

Zapraszamy do skorzystania z oferty profesjonalnej rehabilitacji ortopedycznej, którą nasza placówka prowadzi od lat na terenie Krakowa. Posiadamy ogromne doświadczenie w dziedzinie rehabilitacji kręgosłupa, osób z problemami przeciążeniowymi, rehabilitacji przed- oraz pooperacyjnej, pourazowej i po złamaniach. Specjalizujemy się w profesjonalnie prowadzonych zabiegach fizjoterapeutycznych umożliwiających niwelowanie wszelkich kłopotów zdrowotnych związanych z pracą układu mięśniowo-szkieletowego. Umożliwiamy przywrócenie funkcji narządu ruchu, powrót do naturalnych aktywności życiowych, usunięcie skutków urazów oraz poprawienie kondycji chorych borykających się zarówno ze zmianami wrodzonymi jak i nabytymi.

REHABILITACJA KRĘGOSŁUPA
Dziś, jednym z najpowszechniejszych problemów cywilizacyjnych natury medycznej okazują się rozmaite dolegliwości kręgosłupa. Miejscem szczególnie podatnym na uciążliwy ból są odcinek lędźwiowo-krzyżowy i szyjny, a powodów takich schorzeń może być szereg, począwszy od siedzącego trybu życia, przez zaburzenia typu dyskopatie, tj. zmiany chorobowe krążków międzykręgowych, aż po wypadki i urazy, czy ciężką pracę fizyczną. Do tego dochodzą również zmiany zwyrodnieniowe, które pojawiają się na skutek procesu starzenia. Wówczas skutecznym narzędziem poprawy kondycji kręgosłupa okazują się zaawansowane techniki fizjoterapeutyczne jakich doskonałym przykładem jest m.in. terapia manualna. Pomocne są też ćwiczenia, które w naszym ośrodku dostosowywane są indywidualnie do każdego pacjenta, biorąc pod uwagę tak jego stan fizyczny, jak i możliwości.

Prowadzona przez nas w Krakowie praktyka fizjoterapeutyczna pozwala na polepszenie stabilności kręgosłupa, zwiększenie siły mięśni posturalnych, przywrócenie równowagi mięśniowej oraz zredukowanie odruchowego, wzmożonego napięcia mięśni przykręgosłupowych. Co więcej, specjalistyczne zabiegi gwarantują wyraźne zmniejszenie poziomu odczuwanego bólu i działają profilaktycznie, uniemożliwiając powstanie nieprawidłowych nawyków ruchowych, czy zmian wtórnych w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego.

REHABILITACJA W PROBLEMACH PRZECIĄŻENIOWYCH
Kolejną propozycją dla pacjentów są zabiegi rehabilitacyjne, fizjoterapeutyczne w problemach przeciążeniowych tkanek miękkich oraz stawów, wynikające z osłabienia mięśniowego, czy też nieodpowiedniego działania łańcuchów mięśniowych oraz sumowania się licznych mikrourazów. Systematyczna rehabilitacja w tym obszarze prowadzi do trwałego pozbycia się niekomfortowych napięć oraz zlikwidowania bólu.

REHABILITACJA POURAZOWA
W tym zakresie nasi eksperci oferują pomoc pacjentom z urazami narządu ruchu w stanach ostrych, podostrych oraz przewlekłych, umożliwiając skuteczne zahamowanie procesu tworzenia się zrostów tkanek miękkich i powięzi, a także zwiększając tempo ich gojenia się. To również doskonały sposób na polepszenie wytrzymałości oraz elastyczności tkanek.

REHABILITACJA PRZEDOPERACYJNA I POOPERACYJNA
Zapewniamy specjalistyczną pomoc pacjentom przed operacjami, prowadząc rehabilitację redukującą obrzęki i stany zapalne, zwiększającą ruchomość stawów i przyczyniającą się do powiększenia masy mięśniowej. Nasi eksperci prowadzą też naukę chodu o kulach w różnych warunkach terenowych (na płaskiej powierzchni/po schodach).

Kolejnym obszarem naszej działalności w Krakowie jest pełna opieka rehabilitacyjna pacjentów pooperacyjnych pozwalająca na zmniejszenie odczuwanego bólu, obrzęku, właściwe zadbanie o bliznę, czy przywrócenie całkowitego zakresu ruchu. Na poszczególnych etapach rehabilitacji, nasi rehabilitanci troszczą się o dobór ćwiczeń i technik fizjoterapeutycznych zapewniających stworzenie masy i siły mięśniowej, a w konsekwencji przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności.

REHABILITACJA PO ZŁAMANIACH
Zapraszamy do naszej placówki również pacjentów po zdjęciu opatrunku gipsowego oraz szyny gipsowej na fachowe zabiegi rehabilitacyjne umożliwiające redukcję przykurczów mięśniowych i torebki stawowej. Przywrócimy naturalny zakres ruchu oraz umożliwimy bezpieczny powrót do pełnej aktywności fizycznej.