fizjoterapia, rehabilitacja, fizykoterapia, masaż w Krakowie

zapytaj o termin wizyty
+48 734 155 144

ul.Mogilska 118,
31-445 Kraków

godziny otwarcia
pon. - pt. 8:00 - 20:00

Laser wysokoenergetyczny

 

Posiadamy wysokiej klasy LASER WYSOKOENERGETYCZNY BTL-6000 HIL POWER o mocy 20W. Rewolucyjna technologia lasera wysokoenergetycznego emituje energię w spektrum podczerwieni w celu biostymulacji komórek i przyspieszenia procesów gojenia. Terapia znajduje doskonałe zastosowanie zarówno u pacjentów w stanach ostrych, jak i przewlekłych. Unikalne połączenie dużej mocy do 20 W oraz jednej długości fali 1064 nm pozwala skutecznie opracować powierzchowne oraz głęboko leżące tkanki, maksymalizując efekty terapeutyczne. BTL HIL POWER powoduje szybką ulgę w bólu
i skutecznie przyspiesza powrót pacjentów do zdrowia.Laser wysokoenergetyczny to urządzenie, które emituje intensywne wiązki światła o bardzo wysokiej energii. Laser wysokoenergetyczny jest wykorzystywany w rehabilitacji i fizjoterapii dzięki swoim właściwościom biostymulacyjnym oraz zdolności do redukcji bólu i przyspieszania procesów gojenia. Mechanizm działania lasera wysokoenergetycznego w rehabilitacji jest kompleksowy i obejmuje kilka kluczowych procesów biologicznych. Oto najważniejsze mechanizmy:


 

Fala fotomechaniczna stymuluje grube zakończenia nerwowe, co prowadzi do redukcji bólu. Biostymulacja prowadzi do zwiększenia produkcji ATP
w komórkach i przyspieszenia procesu gojenia.
Akumulacja energii światła laserowego i duża moc powoduje wywołanie efektu termicznego.
Wszystkie te mechanizmy działania lasera wysokoenergetycznego współpracują ze sobą, aby przyspieszyć procesy gojenia, zmniejszyć ból, poprawić funkcje tkanek i przyspieszyć rehabilitację po przeciążeniach, urazach, operacjach lub w przebiegu różnego rodzaju chorób. Warto jednak pamiętać, że skuteczność terapii laserowej może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta oraz charakteru schorzenia, dlatego ważne jest przeprowadzenie terapii pod kontrolą wykwalifikowanego personelu medycznego.

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany w leczeniu różnych schorzeń, takich jak urazy mięśni, ścięgien, stawów, stany zapalne, pourazowe obrzęki, przewlekłe dolegliwości bólowe a nawet do wspomagania gojenia się ran, oparzeń czy owrzodzeń.


ZALETY LASERA WYSOKOENERGETYCZNEGO (HIL - High Intensity Laser)
w porównaniu do stosowanego powszechnie lasera niskoenergetycznego (LLLT - Low Level Laser Therapy):

 

ZWIĘKSZONA EFEKTYWNOŚĆ I WIĘKSZA PENETRACJA

Laser wysokoenergetyczny penetruje tkanki na dużo większą głębokość niż laser niskoenergetyczny. Wyższe parametry zabiegowe dają możliwość skuteczniejszej terapii. Większa moc pozwala na penetrację energii w głąb tkanek, co skraca czas zabiegu oraz przyspiesza regenerację. Dzięki temu terapia laserem wysokoenergetycznym może być skuteczniejsza w terapii głębokich tkanek, takich jak mięśnie czy stawy.


KRÓTSZY CZAS TERAPII I SZYBSZE EFEKTY

Kluczowym parametrem pozwalającym skrócić czas terapii jest zastosowana dawka. Laser wysokoenergetyczny BTL HIL POWER pozwala na precyzyjne dostosowanie dawki w przedziale 1-200 J/cm2. Dla małego obszaru 5x5 cm terapia BTL HIL POWER przy mocy 20 W z dawką 100 J/cm2 trwa około 2 minut, a terapia LLLT przy mocy 0,5 W trwa około 83 minuty. Ze względu na większą energię, laser wysokoenergetyczny może dostarczyć większą ilość energii do tkanki w krótszym czasie, co skutkuje szybszymi efektami terapeutycznymi.

WIĘKSZY OBSZAR ZABIEGOWY

Zakres wiązki promieniowania laserowego jest większy w BTL HIL POWER niż w laserach niskoenergetycznych (LLLT), co pozwala na leczenie większych obszarów zabiegowych.

EFEKT TERMICZNY

Dzięki zastosowaniu terapii BTL HIL POWER oszczędzamy czas pacjenta. Dodatkowo uzyskamy efekt termiczny, czego nie zauważymy w terapii z wykorzystaniem lasera niskoenergetycznego (LLLT). Wytworzone ciepło dodatkowo rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie krwi i powoduje, że terapia jest odczuwalna dla pacjenta.
 

 

WSKAZANIA:

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany w rehabilitacji i fizjoterapii w różnych przypadkach klinicznych, w tym wskazania obejmują:

 


Wskazania do terapii laserem wysokoenergetycznym w rehabilitacji i fizjoterapii mogą być różnorodne i zależą od charakteru schorzenia, indywidualnych potrzeb pacjenta oraz oceny lekarza lub fizjoterapeuty. Przed rozpoczęciem terapii laserowej zawsze należy skonsultować się z odpowiednim specjalistą.


Bezwzględne przeciwskazania:


Względne przeciwskazania: