godziny otwarcia

REHABILITACJA:
poniedziałek – piątek 8:00 – 20:00

fizjoterapia, rehabilitacja, fizykoterapia, masaż w Krakowie

zapytaj o termin wizyty

+48 734 155 144

rehabilitacja ortopedyczna

Prowadzimy rehabilitacje ortopedyczną zajmującą się problemami zdrowotnymi pochodzącymi z układu mięśniowo-szkieletowego.
 

REHABILITACJA KRĘGOSŁUPA


Bóle kręgosłupa, potocznie określane jako ból pleców są jednym z najczęstszych powodów ograniczających aktywność ruchową. Do miejsc, w których pacjenci najczęściej odczuwają dolegliwość bólowe należy odcinek lędźwiowo-krzyżowy oraz odcinek szyjny kręgosłupa. Ból kręgosłupa to zespół objawów o różnych przyczynach. Jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń funkcji kręgosłupa są dyskopatie czyli zmiany chorobowe krążków międzykręgowych. Inną bardzo znamienną przyczyną powodującą bóle kręgosłupa są pojawiające się w toku starzenia zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Rehabilitacja w zespołach bólowych kręgosłupa pomaga wrócić do pełnej sprawności i regularnie prowadzona zapobiega nawrotom bólowym.
Prowadzona fizjoterapia w bólach kręgosłupa, dzięki specjalnym metodą fizjoterapeutycznym (np. terapii manualnej) oraz ćwiczeniom indywidualnie dobranym do stanu i możliwości pacjenta, ma na celu:

 

 

 

Oferujemy fizjoterapie m.in. w:

 

 


 

REHABILITACJA W PROBLEMACH PRZECIĄŻENIOWYCH


Celem fizjoterapii w problemach przeciążeniowych stawów i tkanek miękkich (mięśni, ścięgien, więzadeł) jest łagodzenie dolegliwości bólowych oraz eliminowanie powstałych napięć. Przeciążenia te mogą być spowodowane osłabieniem mięśniowym, nieprawidłową pracą łańcuchów mięśniowych i sumowaniem się mikrourazów.

 

Oferujemy fizjoterapie m.in. w problemie:

 REHABILITACJA POURAZOWA


Fizjoterapia pourazowa to postępowanie po urazach narządu ruchu, zarówno w stanach ostrych (obrzęk, wylew, krwiak), podostrych i przewlekłych. Fizjoterapia wpływa na zmniejszenie powstawania zrostów tkanek miękkich i powięzi, przyspieszenie procesów gojenia się tkanek oraz na poprawie ich elastyczności i wytrzymałości. Program rehabilitacji pourazowej ukierunkowany jest na odzyskanie utraconej funkcji przez przywrócenie pełnego, bezbolesnego zakresu ruchu w stawie oraz na odzyskanie siły, wytrzymałości i elastyczności tkanek. Podjęcie fizjoterapii po urazach może w niektórych przypadkach uchronić chorego przed zabiegiem operacyjnym.

 

Oferujemy fizjoterapie m.in. po:

 

 REHABILITACJA PRZEDOPERACYJNA I POOPERACYJNA


Prowadzimy rehabilitację przedoperacyjną, która ma na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych, zmniejszenie obrzęku i stanu zapalnego, przywrócenie pełnego zakresu ruchu w stawie oraz zwiększenie siły i masy mięśniowej. Rehabilitacja obejmuje również naukę chodu o kulach na terenie płaskim i po schodach w przypadku planowanych zabiegów chirurgicznych w obrębie kończyn dolnych. Przygotowanie pacjenta do planowanego zabiegu operacyjnego jest niezwykle istotne, ponieważ w znacznym stopniu przyspieszy fizjoterapię pooperacyjną i ułatwi powrót do sprawności po zabiegu.
Rehabilitacja pooperacyjna to kompleksowa opieka, która powinna zostać podjęta jak najszybciej po operacji chirurgicznej. W pierwszym etapie polega na łagodzeniu dolegliwości bólowych, obrzęku, ochronie operowanego miejsca, modelowaniu i uelastycznieniu tworzącej się blizny oraz na stopniowym uruchamianiu i przywracaniu zakresu ruchu. W kolejnych etapach kładzie się nacisk na osiągnięcie pełnego zakresu ruchu w stawie, budowaniu masy i siły mięśniowej, a także na łagodzeniu istniejących dolegliwości bólowych. Końcowym etapem jest trening, którego celem jest powrót do normalnej aktywności fizycznej i sportu.

 
Oferujemy fizjoterapie m.in. przed/po:


 REHABILITACJA PO ZŁAMANIACH


Fizjoterapia po zdjęciu opatrunku gipsowego lub szyny gipsowej jest ukierunkowana na eliminowaniu powstałych przykurczów w mięśniach i torebce stawowej, przywróceniu pełnego zakresu ruchu w stawie, łagodzeniu dolegliwości bólowych oraz odbudowie masy i siły mięśniowej. W późniejszym etapie wprowadza się trening w celu powrotu do normalnej aktywności fizycznej i sportu.

 

 

FIZJOSPORT® +48 734 155 144

ul. Mogilska 118

31-445 Kraków

info@fizjosport.krakow.pl

www.fizjosport.krakow.pl