godziny otwarcia

REHABILITACJA:
poniedziałek – piątek 8:00 – 20:00

fizjoterapia, rehabilitacja, fizykoterapia, masaż w Krakowie

zapytaj o termin wizyty

+48 734 155 144

Terapia Radialną Falą Uderzeniową (RSWT)

Zapraszamy na terapię falą uderzeniową w Krakowie. Działając intensywnym bodźcem, takim jak radialna fala uderzeniowa, nasi fizjoterapeuci są w stanie dokładnie opracować bolące mięśnie, więzadła, ścięgna oraz punkty kostne redukując w znaczny sposób dolegliwości bólowe – często przewlekłe.

Zabiegi wykonujemy na urządzeniu Masterpuls renomowanej szwajcarskiej firmy STORZ MEDICAL, która zapoczątkowała pracę nad stworzeniem urządzenia do fali uderzeniowej. Dzięki temu nasi Pacjenci korzystają z aktualnie najnowszej technologii gwarantującej najwyższą skuteczność prowadzonej terapii.

Terapia Radialną Falą Uderzeniową  (RSWT – Radial Shock Wave Therapy) – jest jedną z najlepszych i najskuteczniejszych metod fizykoterapeutycznych leczenia przewlekłych schorzeń układu mięśniowo – powięziowego oraz likwidacji zwapnień. Jest to nowoczesne działanie w walce z bólem. Ma zastosowanie nie tylko w rehabilitacji ale również w ortopedii i medycynie sportowej. 

Radialną falę uderzeniową (RSW) wprowadza się do ciała za pomocą głowicy, którą kieruje się tak, aby objąć cały obszar dotknięty bólem. Zabieg polega na zastosowaniu fal uderzeniowych wykorzystujących działanie siły sprężonego powietrza. Energia kinetyczna gromadzona w głowicy generującej fale w momencie jej kontaktu z przekaźnikiem przekształca się w energię akustyczną. Impulsy te przekazywane są do docelowej tkanki przy użyciu nakładki ochronnej i żelu. 

Po aplikacji, radialne fale akustyczne rozchodzą się rozbieżnie i tracą energię w miarę docierania do głębszych warstw penetrowanych tkanek. Głębokość penetracji wynosi 2 – 6 cm w zależności od rodzaju użytego przekaźnika.


DZIAŁANIE:

 

 

 

WSKAZANIA:

 

 

PRZECIWSKAZANIA:

 


Fala uderzeniowa dociera do ogniska bólowego stopniowo je wygaszając. Pozytywne efekty związane z redukcją bólu lub całkowitym jego ustąpieniem odczuwalne są już po pierwszym lub drugim zabiegu.

Krótki czas zabiegu, a także ich niewielka ilość ok. 3 – 6 w kilkudniowych odstępach czasu, przemawiają na korzyść fali uderzeniowej na tle innych zabiegów fizykoterapeutycznych. 
 


EFEKTY BIOLOGICZNE FALI UDERZENIOWEJ:

 


OBJAWY PO ZABIEGU

Z uwagi na to, że zabieg falą uderzeniową jest intensywny, mogą wystąpić tymczasowe objawy pozabiegowe, takie jak:

 

FIZJOSPORT® +48 734 155 144

ul. Mogilska 118

31-445 Kraków

info@fizjosport.krakow.pl

www.fizjosport.krakow.pl